Nauji reikalavimai kredito unijoms – stiprins veiklos saugumą ir patikimumą

www.lb.lt Lietuvos banko valdyba, toliau tobulindama kredito unijų veiklos priežiūrą, patvirtino Kredito unijos veiklos metmenų ir veiklos plano sudarymo reikalavimų aprašą. Šiame apraše nustatyti griežtesni besisteigiančių ir jau veikiančių kredito unijų veiklos metmenų ir veiklos plano turinio reikalavimai.

Vienų metų veiklos metmenys turi būti pateikti Lietuvos bankui, kreipiantis dėl leidimo steigti kredito uniją, o vienų metų veiklos planas – kreipiantis dėl licencijos kredito unijos veiklai išdavimo. Apraše taip pat nustatoma pareiga veikiančioms kredito unijos rengti veiklos planą ne trumpesniam nei trejų metų laikotarpiui.

Veiklos plane turi būti pateikiami: duomenys apie kredito uniją; veiklos apžvalga; veiklos strategijos kryptys, tikslai ir įgyvendinimo priemonės; verslo aplinkos ir plėtros perspektyvų įvertinimas; planuojamos teikti finansinės paslaugos; finansinis planas; su veikla susijusios rizikos valdymo strategijos ir jos pokyčių apibūdinimas. Kredito unijos bus įpareigotos pakoreguoti arba parengti naują veiklos planą, jei nesilaikys ankstesniame veiklos plane numatytos strategijos.

www.lb.lt  Patvirtinti Kapitalo pakankamumo skaičiavimo bendrųjų nuostatų pakeitimai

Atsakyti

 

 

 

Tu gali naudoti šios HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).