Protestai prieš bankus, o smūgiai – ir kunigui

Spa 17, 2011 by

www.lrytas.lt „Aš tikrai neišsigandau. Pats norėjau pamatyti ir suprasti, kas ten vyksta.” Taip tvirtina Romoje per riaušes sumuštas kunigas iš Lietuvos Vidmantas Striokas.

Vakarykščių manifestacijų suvestinė:

www.lrytas.lt

* Tai, kas praėjusį mėnesį prasidėjo kone kasdieniais protestais Niujorke su judėjimo „Okupuokite Volstritą” vėliava, šeštadienį buvo vainikuota demonstracijomis net 951 mieste 82 pasaulio šalyse.

* Pačiame Niujorke pasaulinę protestų prieš korporacijų godumą dieną Manhatano gatvėmis pražygiavo maždaug 5 tūkstančiai žmonių. Protestuotojai suplūdo į centrinę „Times” aikštę, kur dalis jų susigrūmė su raitąja policija.

* Pareigūnai sulaikė mažiausiai 88 žmones. Vienus – „Times” aikštėje, o kiti buvo suimti po to, kai įsibrovė į vieną banko „Citibank” skyrių prie Vašingtono aikštės parko.

* Kai kurie protestuotojai buvo nusivylę, kad jų susirinko tiek nedaug. „Žmonės nenori būti aktyvūs, jie renkasi visa tai stebėti per televizorių”, – piktinosi 47 metų Troy Simmonsas.

* Protestai vyko ir dešimtyse kitų JAV miestų. Be Niujorko, daugiausia žmonių susirinko Los Andžele – apie 5 tūkst.

* Demonstracijos buvo organizuojamos beveik visoje Europoje. Kaip galima spręsti iš organizatorių pateikiamos statistikos, renginiai Senajame žemyne nevyko tik Lietuvoje ir Latvijoje.

* Estijos sostinėje Taline į protesto akciją susirinko apie 100 žmonių. Jie būriavosi centrinėje Laisvės aikštėje, laikydami plakatus su užrašu „Atsimerkite!”.

* Protesto akcijos kaimyninės Lenkijos sostinėje Varšuvoje organizatoriai tikėjosi sutraukti kelis tūkstančius žmonių, tačiau į taikią demonstraciją atėjo vos 150.

* Didžiausios demonstracijos Europoje vyko Ispanijoje ir Portugalijoje. Madrido centre į triukšmingą renginį susirinko apie 300 tūkst. žmonių, o Portugalijos, kuri neseniai patvirtino naują taupymo programą, sostinėje Lisabonoje – per 20 tūkst. žmonių.

* Tiesa, skirtingai nei Romoje, Madride ir Lisabonoje mitingai vyko taikiai. Demonstrantai elgėsi ramiai, o Madride vienu metu netgi choru užtraukė Ludwigo van Beethoveno „Odę džiaugsmui”.

* Vokietijoje didžiausio protestuotojų antplūdžio sulaukta Berlyne, kur susirinko apie 10 tūkst. žmonių. O Frankfurte prie Maino demonstrantai rinkosi prie Europos centrinio banko būstinės.

* „Nematau jokių problemų dėl kapitalizmo, – aiškino 51 metų Herbertas Haberlis. – Bet finansų sistema veikia itin neetiškai. Turėtų būti gelbėjami ne bankai, o žmonės.”

* Londone po neseniai mieste praūžusių masinių riaušių policija dirbo itin atidžiai. Pareigūnai kruopščiai saugojo maždaug 800 žmonių, susirinkusių prie Londono akcijų biržos.

* Prie demonstrantų prisidėjo ir tinklalapio „WikiLeaks” įkūrėjas australas Julianas Assange’as. Jis miniai pareiškė: „Bankininkystės sistema Londone gauna korumpuotus pinigus.”

* Tūkstančiai žmonių protestavo ir Afrikos, Pietų Amerikos bei Azijos miestuose. Beveik 3 tūkst. demonstrantų susirinko didžiausiame Naujosios Zelandijos mieste Oklande.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).