LSVVT atstovai Žinių radijo laidoje apie bankus

Spa 12, 2011 by

klausykitės LSVVT atstovų pokalbio www.ziniur.lt   :  Kada bankai atsigręš į klientą? Niekada?!

Finansų analitikai pastebi, kad bankų pelnas vejasi prieš krizę buvusį lygį. Prieš krizę pelnas iš palūkanų sudarydavo apie 50 proc., o 30 proc. ateidavo iš komisinių mokesčių. Dabar bankai pigiai gali skolintis per indėlius ir didelėmis palūkanomis išduoti paskolas. Taigi marža perkelta klientams. Iš krizės balos bankai išlipo sausi, tuo metu teisinių ginčų maratonas tęsiasi kliento nenaudai.

Ar dar ilgai mokėsime duoklę visagaliam bankui?

Laidoje dalyvauja finansų analitikas, statistikas Vladimiras Trukšinas, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktorius Danas Arlauskas ir Lietuvos bankų klientų asociacijos generalinis direktorius Rūtenis Paukštė.

Laida „Verslo bitės“ - įrašą klausykite čia :

 http://ziniur.lt/player.php?show_id=182&date=2011-10-12&mp3=266870

Rengia Raigardas Musnickas.

www.ziniur.lt lankytojų komentarai:

NAUJAUSI KOMENTARAI

http://ziniur.lt/anonsai/1647/verslo-bites/komentarai

Mūs priėmė į ES 2011.10.12 09:27

Tam kad visiškai sužlugdyti šalį. Pirmas žingsnis buvo įkurti kuo daugiau užsienietiškų bankų tam kad galėtu kontroliuoti finansus,poto priskolino gyventojams bei imitavo krizę,kas bus toliau nuspėti nesunku,tai antroji,,krizė”,trečioji,…dvidešimtoji.

TaigiTaigi 2011.10.11 16:53

Reikia pripažint, kad šiais laikais pasauliniai karai vykdomi finansinėmis priemonėmis, na o mes, įsileisdami svetimus bankus… kaip su tuo Konstitucijos 137str? Tuo labiau kad Konstitucijoj “Finansams ir Valstybės biudžetui” skiriamas visas XI skirsnis, BET: turėdami Valstybės biudžetą ir įsiteisinę Lietuvos banką, realiai veiklai neturim JOKIO komercinio banko - KAIP verstis, ar tai - spraga Konstitucijoj, ar - TIK įstatymų bėda? Nes dabar - kas pelnos iš Valstybės biudžeto aptarnavimo, kokia iš to MUMS nauda, kai užsienio bankai VISĄ pelną išsiveža sau (kam naudinga kai pelno mokestis toks mažas?), o tai kas mums lieka… TIK baimė, kad visa Lietuvos finansinė veikla gali būt netikėtai suparalyžuota, ir mes prieš tai - nieko negalim. O užsienio bankai gali nesunkiai mumis manipuliuot staiga paduodami kreditų (ima pūstis kainų burbulai), ir mus naikint skubiai tas paskolas atsiimdami; juk mūsų ‘įstatymai’ palankūs TIK tiems atėjūnams, ir visai nesaugo mūsų Piliečių, mūsų verslininkų

Birutė 2011.10.11 15:34

Būtina kurti valstybinį komercinį banką, kurio prioritetas būtų finansuoti verslo projektus, tiek valstybinius, tiek privačius. Į šį banką būtina pervesti visus pagrindinius valstybės rezervus, kurie dabar laikomi privačiuose bankuose (susidaro milijardinės sumos). Be to, valstybinis komercinis bankas turėtų pritraukti ir dalį dabar kituose bankuose laikomų gyventojų indėlių (bendra gyventojų indėlių suma viršija 40 milijardų litų), šiais pinigais būtų galima finansuoti darbo vietas kuriančius projektus. Trūksta tik politinės valios.

Birutė 2011.10.11 15:31

Finansų sektorius iš esmės atiduotas į Skandinavijos bankų rankas. Jie į Lietuvą pritraukė didelį pinigų kiekį, ir tai buvo vienas svarbiausių BVP augimo veiksnių (skaičiuojant išlaidų metodu) iki krizės. Problema ta, kad užsienio bankai nenoriai finansuoja verslą, o orientuojasi į vartojimo finansavimą (būsto finansavimas, vartojamosios, būsto paskolos ir kt.). Didžioji dalis „įlietų“ į Lietuvą pinigų skirta užsienio prekybos deficitui padengti, ir didina gyventojų įsiskolinimą, o gamybos, kurios pagalba galima būtų tą įsiskolinimą dengti, neskatina. Kita didelė problema – dominuojant skandinaviškiems bankams ekonomika, o tuo pačiu ir vyriausybė, tampa nuo jų priklausoma, o tai veikia valstybės ekonominę politiką. Alternatyva- sukurti Lietuvos komercinį banką, tam pinigų yra.Tada bus šiokia tokia konkurencija, ir skandinaviški bankai negalės diktuoti savo sąlygų.

 

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Komentarų: 1

 1. Daniel C.

  Sveiki, aš esu ponas Daniel kamera, privatus kreditorius paskolos agentūrą, kuri suteikia gyvenime pasitaikanti galimybė paskolos atsiperka savo asmeninius vekselius, skolas ir sukurti savo verslą. paskolos finansavimas ir paskirstymas privačių įmonių ir asmenų, esant 3,5% norma. Taigi susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu, danielchambers717@outlook.com

  Pareiškėjai DUOMENYS:
  Pareiškėjas Vardas: ……..
  Paskolos suma, reikalinga ……….
  Trukmė paskolos: …………..
  Telefono numeris …………….
  Šalis: ______
  Lytis: _____
  Pareigos: ________
  Mėnesio pajamos: _______
  Gimimo data: ________
  Pagarbiai,

  Daniel kameros

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).