LSVVT kreipimasis dėl SVV ir bankų santykių reguliavimo

Rgs 30, 2011 by

www.ukmin.lt/lt/svv/taryba -    LSVVT  kreipiasi į Seimą ir Lietuvos banką:

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba (toliau – Taryba) 2011 m. rugsėjo 07 d. posėdyje nutarė kreiptis į Lietuvos Respublikos Seimą ir prašyti, kad, svarstant įstatymų paketą “Finansų rinkų priežiūros sistemos pertvarkos įstatymas” 3473 – XIP, į jį būtų įtraukta nuostata, suteikianti Lietuvos Bankui galimybę prižiūrėti Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) ir šalyje veikiančių komercinių bankų ir kitų finansinių institucijų santykius.

Pagal Lietuvoje šiuo metu galiojančias nuostatas bet kuris fizinis asmuo, pradėjęs verslą (nesvarbu, ar tai įmonė, ar veiklos liudijimas, ar kita forma), nuo pat pirmos dienos netenka vartotojo statuso ir teisiškai prilyginamas patyrusiai didelei įmonei. Neatsižvelgiama į tai, kad asmens teisinis ir finansinis išprusimas, net ir įregistravus verslą, nepasikeitė, o finansinės galimybės neleidžia samdyti teisininkų ar verslo konsultantų, kurie padėtų tinkamai bendrauti su finansinėmis institucijomis. Ydingai manoma, jog verslo naujoko santykiai su finansinėmis institucijomis ir be valstybės priežiūros bei paramos bus a priori abipusiai sąžiningi ir lygiaverčiai.

Galiojančios ES vartotojų teisių direktyvos jau yra apibrėžusios vartotojo sąvokos ribas pagal kreditinių – finansinių santykių sumą (72 tūkst. EUR). Didiesiems ūkio subjektams valstybinė pagalba gali būti apribota pagal galiojančias Smulkiojo ir vidutiniojo verslo plėtros įstatymo normas, galimai taikant vidutinės, mažos ar mikroįmonės statusą. Taip pat, kitose šalyse naudojamas ir apribojimas pagal įmonės tipą (eliminuojant akcines bendroves, valstybines įmones ir pan). Tokiu būdu apibrėžtam SVV atstovui leidžia tikėtis ir sulaukti valstybės paramos, jei jo kaip vartotojo teisės banko ar finansinės institucijos buvo pažeistos.

Taryba mano, kad keičiant finansų rinkų priežiūros sistemą, yra tinkamas laikas pradėti valstybiniu lygiu vertinti ir ginti mažųjų rinkos dalyvių teises. Valstybės rūpestis smulkiuoju ir vidutiniu verslu neabejotinai paskatintų aktyvesnį naujų įmonių (tarp jų ir naujai siūlomų mažųjų bendrijų) steigimąsi, padėtų spręsti bedarbystės problemą, paskatintų Lietuvos gyventojų verslumą.

Prašome įtraukti šį pasiūlymą į “Finansų rinkų priežiūros sistemos pertvarkos įstatymo” bei „Lietuvos Banko įstatymo“ normas, bei įtraukti Tarybos atstovus į darbo grupes, kurios derina šių įstatymų komplekso normas

Pagarbiai

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Aldas Kikutis

dokumento kopija čia

 

 

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).