Visuomeninė akcija “Palaikykime Konkurencijos Tarybos tyrimą”

Rgp 30, 2011 by

 

 

***

2011-09-20 LSVVT ir LBKA atstovai įteikė Jūsų palaikymo balsus Konkutencijos Tarybos atstovui (spaudos pranešimas čia) .  Dėkojame visiems pritarusiems,  komentavusiems ir padėjusiems.

Laikantis LSVVT 2011-09-07 sprendimo, prašysime Konkurencijos Tarybą pateikti informaciją  apie  šį tyrimą  š.m. guodžio mėn. planuojamame LSVVT posėdyje.

*************************

 

Kolegos!

„Turi reikalų su bankais Lietuvoje – plačiau atverk piniginę.“ Šią aksiomą patvirtins visi, skaitantys šias eilutes. Jei aktyviai naudojamės savo sąskaita, kortelėmis, kiekvieną mėnesį bankas nusirašo tikrai nemažas sumas. Už elementarias banko paslaugas (kortelių aptarnavimas, vietiniai ir tarptautiniai pavedimai ir kt.) Lietuvoje sumokame kur kas daugiau nei mūsų kolegos kitose Vakarų ar Šiaurės Europos valstybėse. Be to, mus aptarnaujantys bankininkai pavydėtinai vieningi . Kur Lietuvoje beturėtum sąskaitą, pavedimo kaina ar išgryninimo mokestis bus labai panašūs. Negi ir sąnaudos mūsų bankuose vienodos? Ir dar didesnės nei Vakaruose? Neramu ir dėl Vyriausybės ketinimo riboti atsiskaitymą grynaisiais ir taip faktiškai didinti bankų pajamas.
Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba, atėjus naujam vadovui Šarūnui Keserauskui, atrodo, pakankamai rimtai užsiėmė galimo bankų kartelinio susitarimo dėl paslaugų kainų tyrimu.
Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba sveikina ir remia LR konkurencijos tarybos siekius atkurti normalią konkurenciją bankų sektoriuje ir tokiu būdu palengvinti sąlygas smulkiajam ir vidutiniam verslui. Jei ir Jūs manote, kad bankų paslaugų sektoriuje trūksta konkurencijos, o santykiai tarp bankų ir smulkaus bei vidutinio verslo nėra lygiaverčiai, prisijunkite prie šio kreipimosi.
Rašykite savo mintis komentaruose prie šio straipsnio  arba persiūskite mums šį kreipimąsi adresu: akcija@bankunaujienos.lt,   kurį traktuosime kaip Jūsų palaikantį balsą ir jį įteiksime LR konkurencijos tarybai.

Patogią verslui ir gyvenimui Lietuvą kurkime kartu!
Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba
www.bankunaujienos.lt
www.ukmin.lt/lt/svv/taryba/

 

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

174 Komentarai

 1. LSVVT

  Sutinku, kad sie mokesciai yra per dideli ir neteisingi, kaskart panaudojus kortele ar mokant banke kitus mokescius, reikia moketi plius dar ir situos mokescius, taip iseina, kad mokesciai ant mokesciu :) tai yra neteisinga ! ir kur bus zmonems noras saziningai elgtis kai su jais elgiamasi nesaziningai ?
  Pagarbiai Diana

 2. LSVVT

  Visiškai su Jumis sutinku. Lietuvoje bankai yra labiau negu išnaglėję. Kalbėjau su draugais Vokietijoje tai jie yra nustebę, koks gali būti mokestis už savo pinigų pasiėmimą iš savo sąskaitos. Juk ne jų pinigus imame, o savo. Tai gal jie už tai turėtu sumokėti, jeigu mes pas juos laikome pinigus einamojoje sąskaitoje, o ne priskaičiuoti kelis centus už sąskaitos likutį per mėnesį. Nemanau, kad jie tų mūsų pinigų nenaudoja naktinėm vienadienėm paskolom. Negaliu nesistebėti banku, kai įneši grynus pinigus jiems į sąskaitą, jie už tai taip pat ima mokestį ir dar prideda monetų skaičiavimą, nors tai ir butų 1 lt (viena moneta)… įdomu ką jie ten skaičiuoja. Manau kad vyriausybe čia nelabai ką padarys, nes ji pati prisiskolinusi iš tų bankų ir dar už tokias palūkanas. O kainų už paslaugas kilimas yra visiškai nepagrįstas jokia infliacija ar dar kuo nors, nes pas juos kainos už paslaugas kilo ne į 5 ar 10 proc. , o 100 proc. Buvo paslauga 1 litas, pasidarė tik 2 lt, Atrodo smulkmena, bet va čia ir gaunasi 100 proc. Jeigu duona pabrangtų 100 procentų, manau greitai kažkas sureaguotų.
  Galima būtų rašyti be krašto be galo apie bankų plėšikavimą, bet nuo rašymų nelabai kas pasikeis. Mes gi Lietuviai, kol iki galo neužsmaugs, tol kentėsime… Požiūris labai paprastas,”kodėl aš turiu kažką daryti, tegul kitas daro, o aš pro kampą pažiūrėsiu, jeigu jam pasiseks, tai gal ir aš pabandysiu”. Nėra pas Lietuvius vienybės… Ir labai gaila, nes tik krepšinis suvienija.
  Pagarbiai Ramunas

 3. Danute

  Pritariu šiam straipsniui ir išsakytoms mintims.
  Mane stebina, kad darant vietinį pavedimą iš vieno banko į kitą, įmamas tiek pavedimo mokestis, tiek pinigų įskaitymo mokestis. Taip pat šokiruoja Danske banko politika nuskaičiuoti po litą už laikomus pinigus einamojoje sąskaitoje. Kai jų paklausiau, kodėl taip daro, atsakė, kad nenuskaičiuotų, jei turėčiau jų kortelę… O jei man kortelės nereikia?
  Taip pat nesutinku su 40 litų mokesčių už pavedimą į kitos ES šalies banką. Pavedimas tikrai turėtų būti daug mažesnis. Pvz, iš Kipro į LT pavedimas iki 50000 EUR kainuoja tik 2 eurus…

 4. Bronius

  Taip pritariu, bankų paslaugų įkainiai tikrai didesni negu sanaudos.

 5. Antanas

  Sutinku su visais komentarais. Pradžioje, kol prisiviliojo klientus kortelės ir pinigų išėmimai buvo nemokami. Vėliau prasidėjo šokis su kardais ir visi tyli… Kuo toliau tuo daugiau kapoja. Ką veikia Lietuvos bankas ir Lietuvos vyriausybė. Bent jau viešųjų įstaigų aptarnavimas , kurios bankų sąskaitose turi pinigus, gautus iš mokesčių mokėtojų turėtų būti nemokamas aptarnavimas, juolab kad tai yra milijoninės sumos.

 6. Sveiki
  Pritariu pilnai šiai iniciatyvai ir sveikinu ją pradėjus. Taip pat siūlau teikti vyriausybei, kad būtų sugražintas įstatymas kad Lietuviški bankai turi sudaryti kad ir ne 50% bet nors 30% bakų rinkos. Taip pat kuo greičiau steigti nacionalinį banką, kuriam taip priešinasi užsienio vyriausybė turinti Lietuvoje didžiąją rinkos dalį. Gal tokiu atveju pavyktų išvengti bankų “solidarumo” smaugiant nuolankius Lietuvius.

 7. Gintautas

  Iniciatyvai pritariu,ji savalaikė ir sveikintina.
  Gintautas B.

 8. Andrius

  Verkiat ir verkiat…
  Bankas uždirba pelną savo akcininkams. Kažin, ar būdami jų akcininkais kartotumėt tuos pačius žodžius “neteisingi, nesąžiningi bankai”. Tikriausiai ne, nes žiūrit tik “iš savo bokšto”. Banko akcininkas nori vieno, klienas - kito.
  Pradėkit pagaliau naudotis kredito unijų paslaugomis, ir sutaupysite krūvas pinigų. Tai JAU veikiantys nacionaliniai, tautiniai, 100 proc. lietuviško kapitalo bankeliai, kurių akcininkais JŪS PATYS ir būtumėt! Pabrėžiu: akcininkas ir klientas - tas pats asmuo! Iš to išplaukiančias išvadas darykitės patys.

 9. rasa

  Sutinku

 10. LSVVT

  Ar gales musu valstybe perlipti per save? Taip bankai baigia suvalgyti mus visus ,o mes tylim ,gera darba pradejot, kad tik pasisektu. Bankai nieko nesake pakeli palukanas 10-115%. Kur tai matyti, dabar nusileido iki 5%. Pasauli valdo bankai - prigijes pasakymas. Grynu pinigu uzdraudimas, ka darys mazi verslininkai? Cia yra didziulis suokalbis su valstybe, paimti viska i savo rankas. Sekmes darbuose, o mes padesim kuo nors ,jei tik galesim.

 11. LSVVT

  Pritariu… Paslaugu teikimo sutartis su bet kuriuo banku-Guliverio ir liliputo sutartis, kurioje bankas turi praktiskai neribota diskrecija.
  Paslaugu mokeciai-neteiseti, ka konstatavo LR vyriausiasis administracinis teismas.
  Baudziava

 12. LSVVT

  Neįgaliųjų vardu pritariu Jūsų veiklai. Skriaudą patiriame ir mes - neįgalieji, mūsų pensijos pervedamos į bankus, o iš jų pasiimant ar padarius pavedimą internetinėje bankininkystėje nuskaitomos sumos banko paslaugoms, o indėlininkams nepriskaitoma jokių procentų.

 13. LSVVT

  PRITARIU mano užsakymai smulkus vidutiniškai 5-15 Lt ir 1,20Lt “Už elementarias banko paslaugas” jaučiasi

 14. Dainius

  Turiu pasiūlymą. Nusiuskite šiuos komentarus jus aptarnaujančių bankų vadybininkams, tegul susipažysta su kliento nuomone, tegul bankai pajunta spaudimą iš apačios.Žinokite, kad bankai savo darbuotojams taiko daug įvairių nuolaidų ir išimčių, todėl daugelis jų žino kiek kas kainuoja, bet nepatyria tų “malonumų”.

 15. LSVVT

  Pilnai pritariu išsakytiems argumentams,- norėdami užsitarnauti “pripampusių” minimų fin.įstaigų geresnį požiūrį, t.y., kaip jie vadina, lojalumą, turime atlikinėti kuo daugiau fin.operacijų, daryti apyvartas, tuo vėlgi, dar daugiau juos “prišerdami” “lengvais” komisiniais.

 16. LSVVT

  laba diena, tikrai pritariu tam, kai kainos BAISIOS. El bankininkystes puslapiuse visas operacijas atliekame patys ir dar mokame po 0,8-1,2 Lt. uz kiekviena menkiausia operacija.
  Aciu visoms tarnyboms kurios imsis veiksmu, kad tai galu gale liautusi.

 17. LSVVT

  Ideja grazi, bet priverstinai atkurti konkurencija, banku sektoriuje, nezinau ar pavyks.
  manau lengviau butu savo visas saskaitas perkelti i bankus uz LT ribu

 18. LSVVT

  Sutinku, esu labai pasipiktines, kai bankai vienasaliskai keicia pradines sutarties salygas

 19. LSVVT

  Pritariu, kad bankai smaugia Lietuvos piliečius: iš vienos pusės mokėdami labai mažas palūkanas už indėliais naudojimąsi, iš kitos - neatsižvelgdami į pasiskolinusio finansinę būklę. Juk tos nuostatos rodo, kiek dar žmonių pavers bomžais, benamiais. Tai ar jie tarnauja Lietuvos žmonėms? Stengiasi net iš vargšo sau - užsienio bamkams naudą išpešti. Tai kas gi šiandien rūpinasi šalies žmogum? Kur tas nuves? Jau bėga be perstojo žmonės iš Lietuvos. Blogiausia, kad nėra nei vieno lietuviško, nacionalinio banko. Juk tokius pelnus gautų valstybė, o dabar dirbame tik užsienio bankams, t.y. kitoms valstybėms. Ar jau nieko valdyti nemokame, kad tik užsieniui dirbame? Tada gal ir į Seimą jau rinksime užsieniečius????
  Pagarbiai Marija

 20. Jolita

  Dirbu banke, todėl mano nuomonę greičiausiai traktuosite kaip šališką, nors aš esu įsitikinusi, kad mano nuomonė objektyvi: Užsienio šalyse gyventojai disponuoja visai kitokiomis pajamomis, santaupomis ir finansinių paslaugų poreikiais, todėl bankai užsienyje generuoja daug didesnius klientų apyvartų ir paslaugų srautus ir gali sau leisti mažesnes kainas. Bet pirmiausiai rekėtų pažiūrėti ar tos kainos tikrai mažesnės ne už atskirą operaciją, o už bendrą paslaugų paketą. Esu girdėjus ir apie labai brangias užsienio bankų paslaugas. Sprendžiant iš to, kiek uždirba eiliniai banko darbuotojai, lyginant su kolegomis užsienyje, darosi labiau nei graudu. Jūsų siūlomi įkainių mažinimai guls vėl ant eilinių darbuotojų pečių, kurie ir taip uždirba panašiai kaip parduotuvių kasininkai. Tai gal visgi nesikapeikaukit, o tirkit iš esmės: kaip skirstomos pajamos, nuo ko priklauso pelnai, kokie skirtumai tarp skirtingas pareigas užimančių darbuotojų, kaip jie pagrindžiami, kaip tokius procesus galima įtakoti ir t.t. Lietuvoje tokie tyrimai ir tvarkos darymai būtų svarbūs visuose verslo sektoriuose. Gal atsirastų daugiau laimingų žmonių ir mažiau su lambordžiniais važinėjančių direktorių. Kodėl apie tai nekalbat? Bankai toli gražu ne blogiausias pavyzdys šioje srityje. O dėl įkainių vienodumo Jūs neteisūs. Bankų įkainiai ne tik, kad skiriasi, bet net tame pačiame banke skirtingiems klientams gali būti individualūs ir skirtingi. Tiesiog reikia domėtis ir pasirinkti patraukliausią variantą, o gal net skirtingoms operacijoms naudotis skirtingų bankų paslaugomis. Konkurencija tikrai pakankama.

 21. Zita

  … jei turėčiau 10-imt rankų, visos būtų pakeltos už šį straipsnį ir pradėtas pastangas pažaboti bankų apetitus! Daug Lietuvoje absurdo, šito nepaneigsi, bet kas liečia bankus - absurdų ABSURDAS! Man teko “laimė” gyventi ir vienoje SĄJUNGOJE ir kitoje, naujoje, taigi turiu galimybę ir, manau, TEISĘ! turėti nuomonę iš to, ką stebėjau tada ir stebiu, o kas baisiausia, turiu kentėti bankinį absurdą ant savo galvos dabar!Anoje sąjungoje mes kiekvieną laisvą, tada - rublį, stengdavomės lakinti į banką, nes už kiekvieną jų, kaip ir turėtų būti, bankas, už naudojimąsį mano pinigais man mokėjo “%”!!! Dabar gi, jei aš panorėčiau lyčną šimtelį įnešti į sąskaitą, kuria taip pat naudojasi “mano” bankas ir daro sau pinigus - aš turiu JAM sumokėti, t.y. ne jis man AČIŪ sako, bet mane parklupdo pirmiausia su įnešimo mokesčiu! Toliau, jei man iš savo sąskaitėlės prireiks į kokią įstaigėlę būtinai pervesti, o ne grynais užmokėti, tai už 0.75 pervedimą nuo manęs banko darbuotoja, tarkim, Jolita nuplėš apie 4.0 Lt !!! KOKS VALANDINIS UŽMOKESTIS NUSTATYTAS LIETUVOJE !? Jei Tamsta, Jolitėle, norėtumėte iš banko vadovų didesnio atlyginimo, nei Tamstai moka, tai eikite ir derėkitės,o nedejuokite mums, nes mes, klientai visiškai nesuinteresuoti rūpintis Jūsų mažu atlyginimu prie tokių banko plėšikavimų.Ne apie kur deda bankai nuplėšikautus pinigus diskusija ir protestaujantys pasisakymai, bet apie : ar jie turi tokią teisę šitaip plėšikauti?!

 22. LSVVT

  Tikėkimės, kad bus atkreiptas dėmesys ir į įkainius, taikomus asmeninių čekių inkasavimui.

  Pateikus apmokėtą asmeninį čekį klientas (lėšų gavėjas Lietuvos banke) lėšas gauna tik po 4 savaičių ar dar vėliau. Žinoma, mokamas ne toks jau ir mažas čekio inkasavimas mokestis. Kažkodėl stebuklingai vienodas visuose bankuose – 1 proc., min 10 Lt. . Tuo tarpu, pateikus tokį čekį užsienio šalyse už tokį Lietuvoje taikomą įkainį, klientui išmokamos lėšos čekio pateikimo metu. Lietuvoje gi, pateikęs apmokėtą čekį, vis tiek lauks, kol bankas nusiųs čekį į kliringą, gaus lėšas ir tik po to jas užskaitys klientui.

  Bankas, vien tik už pašto paslaugą (siunčiant čekį kliringui) bei lėšų užskaitymą, pasiima pakankamai didelį mokestį, nedifirencijuodamas įkainių apmokėtiems ir neapmokėtiems čekiams bei nepasiūlydamas klientui alternatyvos. Tiems, kurie pageidauja gauti lėšas pateikus čekį ir tiems, kurie sutiktų laukti lėšų užskaitymo po kliringo operacijos.

 23. LSVVT

  Pirtariu iniciatyvai 100%

  Pora nesenų istorijų “iš gyvenimo”:

  1,

  Užvakar prireikė papildyti žmonos mokėjimo kortelę. Kadangi turėjau reikalų banke, sakau tuo pačiu įnešiu ir jai šimtą kitą. O bankas man BUMPT basliu per galvą - “mokestis 3 LITAI”. O sąskaitą tai juk tame pačiame banke!

  Juk abu esame šio banko klientai.

  Tada klausiu

  -O kiek jei į savo sask?

  -Į savo - nemokamai.

  Gerai, sakau luktelk minutėlę, žmona už 50m mašinoje sėdi. Atėjus jai irgi į banką, pasipildėme nemokamai. Ar kas pasikeitė? Bankui buvo daugiau darbo? Tik mums ( klientams) - papildomi rūpesčiai.

  2,

  Kitas dalykas, kas nuolat traumuoja - tarpbankinių pavedimų kainos valiuta Lietuvos ribose. Kaip įmonė mes turim saskaitas gal KETURIUOSE bankuose ( savo klientu patogumui) . Būna vienas kitas atsiskaito ir kitokia valiuta, ne LTL. Per mėnesi susirenka po kokį šimtą USD ar EUR tai vienoje tai kitoje sąskaitoje. Ir ka toliau su jais daryti?

  Mokėti bankams už pavedimą po 45 LT (??) kad tas lėšas susikelti į vieną kurią nors sąskaitą, iš kurios darau atsiskaitymus užsienio tiekejams?

  Bet tai juk PLĖŠIMAS viduryj baltos dienos . Persiunčiu 100$, ir susimoku bankui už pavedima 45 LT, t.y. dar 19% !

  Pigiau jau konvetuotis USD>LTL, persiusti LITUS už 2 LTL pavedimu nac. valiuta, ir tada vel atgal konveruoti LTL> USD. Nors irgi atrodo nesamoningai, bet su 100$ galima sutilpt į 5 LT. Jei sumos didesne - irgi ne kas, nuo $1000 jau gautusi apie 25-30 LT praradimas ( tiksliau - juk tai irgi pelnas bankui)

 24. Inga

  Blogiausia net ne tai, kad bankai už kiekvieną veiksmą plėšia didelius mokesčius, blogiausia yra tai, kad jie gali tuos įkainius kaitalioti kada panorėję, nors ir praėjus mėnesiui po sutarties pasirašymo. O žmogus gal net neturėtų reikalų su tuo banku, jei žinotų, kad po mėnesio sąlygos bus pakeistos. Kam tada tos sutartys pasirašomos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).