2010 metais Vyriausybė neužtikrino verslo finansavimo vystymo

2010 m. savo veiklos ataskaitoje Vyriausybė, giriasi pasiekusi, kad šalies viešųjų finansų sistema nebuvo sutrikdyta. Bet tuo pat metu lyg niekur nieko pripažįsta nieko gera nenuveikusi gerinant smulkaus ir vidutinio verslo finansavimą. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo taryba (LSVVT) prašo Seimo, tvirtinant Vyriausybės ataskaitą, rezoliucijoje nurodyti, kad Vyriausybė nesiėmė reikiamų priemonių užtikrinti verslo finansavimą ir refinansavimą.

„Vyriausybė savo ataskaitoje daugiausiai džiaugiasi priėmusi bankų sektoriaus stabilumo stiprinimo priemones, – teigia LSVVT pirmininkas Aldas Kikutis,- tačiau faktiškai nieko nepadaryta siekiant pagerinti vidutinio ir smulkaus verslo padėtį“.

Įtakingo Pasaulio ekonomikos (Davoso) forumo sudaryto The Global Competetiveness Report 2010-2011 duomenimis, Lietuva padarė pažangą lengvindama verslo pradžią. Bet puikiai žinome, kad tik startavusią įmonę iš karto prislegia beveik tokia pat mokesčių našta, kokią turi rinkos senbuviai. Norint įeiti į rinką ir sėkmingai joje įsitvirtinti, investuoti į įrangą, kurti darbo vietas ir dar sąžiningai mokėti visus mokesčius, labai sunku išsiversti be išorinio finansavimo, kreditų. Tačiau priėjimas prie finansinių išteklių Pasaulio banko įvardijamas kaip viena iš trijų opiausių Lietuvos problemų. Kaip rodo Pasaulio banko vykdomas Doing Business 2011 tyrimas, Lietuva pagal kredito gavimo lengvumą nukrito iš 44 į 46 vietą (lyginant 2010-uosius su 2009-aisiais). Pagal pasaulio konkurencingumo indeksą prasčiausiai iš visų tiriamų sričių lyginant 139 valstybes įvertinta Lietuvos finansų rinkos plėtra (89 vieta, kai bendrai Lietuva užėmė 47 vietą). Ir šis rodiklis prastėja toliau. Viena sudėtinių šio rodiklio dalių - „lengvas kreditų pasiekiamumas“ – įvertintas blogiausiai - 112 vieta.

Anot A. Kikučio, LSVVT mano, kad ne bankai, o verslas (ir visų pirma, vietinis) traukia ir ištrauks Lietuvą iš ekonominės duobės. Todėl, remiantis aukščiau pateiktais faktais ir siekiant sudaryti normalias sąlygas vystytis vidutiniajam ir smulkiajam Lietuvos verslui, o per jį ir valstybės stabilumo garantui – viduriniajai klasei - LSVVT siūlo į LRV veiklos prioritetus 2011 metams įtraukti šias priemones:

1. Sukurti vietinius ilgalaikio investavimo instrumentus ir mechanizmus;

2. Didinti konkurenciją bankų sektoriuje - pvz. ne tik formaliai įteisinti elektroniniu mokėjimo įstaigų steigimąsi, bet ir realiai supaprastinti reikalavimus tokiomis įstaigoms steigtis;

3. Inicijuoti valstybinio investicinio banko sukūrimą.

Dėl platesnės informacijos kreiptis:

Aldas Kikutis

Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas

Tel. +370 698 30 831

El. p. aldas.kikutis  @   zaisuva.lt

Atsakyti

 

 

 

Tu gali naudoti šios HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).