M.Faber – spalį FED kaip išprotėjęs pradės spausdinti pinigus

www.traders.lt M.Faber – spalį FED kaip išprotėjęs pradės spausdinti pinigus

Gerai žinomas ekonomistas bei analitikas Marc Faber prognozuoja, kad jau šių metų spalio mėnesį Amerikos Federalinis bankas ir vėl pradės vykdyti masyvų pinigų spausdinimą, t.y. likvidumo didinimą.

„Ekonomika šiuo metu nėra tvirta. Pasirodo prieštaringi signalai, tačiau žvelgiant apskritai, ekonomikos padėtis ir toliau išlieka vis dar silpna“ – pareiškė jis.

Nepaisant to, kad euras rinkoje šiuo metu rodo pastebimus atsigavimo ženklus, ir jau dolerio atžvilgiu spėjo pakilti beveik iki 1,3 dolerių už eurą reikšmės, jo nuomone Europos ekonomikos laukia keletas silpnų metų, nes išlaidų mažinimas ir probleminių šalių gelbėjimas pakenks jos augimui.

„Aš nesu šalininkas šios griežtos politikos, kurią jie skelbia“ – prisipažino gerai žinomas ekonomistas bei analitikas Marc Faber.

„Aš manau, kad fiskalinis deficitas išliks faktiškai toks pats labai didelis, arba netgi padidės. Be to aš manau, kad jei jie sumažins fiskalinį deficitą, tada jie tai kompensuos vykdydami labai ekspansinę pinigų politiką, kitaip tariant visa ekonomikos našta teks pinigų politikai, ir tuomet jie kaip išprotėję ims spausdinti pinigus“ – prognozuoja jis.

„Esant dabartinei monetarinei sistemai, jūs galite spausdinti begalinius kiekius pinigų ir atsargos bei rezervai esant realioms sąlygoms pasikoreguos, tačiau nebūtinai tai padarys esant nominalioms sąlygoms, kaip tai prognozuoja rinkos „super meškos““ – reziumavo Marc Faber.

http://www.traders.lt/page.php?id=9893

Atsakyti

 

 

 

Tu gali naudoti šios HTML tagus

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>