Mums žinoma diskusija po Lietuvos Banko tyrimo. Gal žinote kitas ?

Rgs 29, 2012 by

Lietuvos banko vadovas: „Mūsų bankai neplėšikauja labiau nei kitose šalyse“
Reik suprasti, kad plėšikauja, bet taip kaip ir kitur ?

Arvydas UrbonavičiusYesterday 12:47 PM

+2
Požiūris atsiskleidė. :)

Giedrius GerutavičiusYesterday 12:52 PM

Skaičiuojama, kad lietuviai šiuo metu turi rekordiškai daug pinigų. Apyvartoje cirkuliuoja beveik vienuolika milijardų litų grynųjų.

Arnoldas SYesterday 1:12 PM

+2
Tiesiog plešikauja neperžengdami tarptautiniu mastu susiformavusių plėšikavimo standartų. Viskas logiška.

Gytis GurklysYesterday 1:39 PM

Negaliu atsidžiaugti mūsų bankais.

Arunas JanusisYesterday 7:05 PM (edited)

+1
As drisciau priestarauti – plesikauja DAUG daugiau nei kitur! Manau kad bet kokie administraciniai mokesciai uz SAVO pinigu disponavima yra visiskai nepriimtini ir yra izulus apiplesimas. Juk Maxima neima iejimo i parduotuve mokescio o uzdirba is to kad ieje isleidziame pinigus. Bankai irgi juk uzdirba pinigus del to kad pas juos laikome pinigus ir turetu buti suinteresuoti kuo daugiau pritraukti pinigu kurie “nuseda” ilgesniam laikui, bet iseina kad siuo metu uzdirbineja tikriausiai daugiau is pinigu “judejimo” – mokestis uz bet koki pirstelejima.. O kad kitur plesikauja taip pat – visiskas melas. UK saskaita tureti nieko nekainuoja, pinigus padeti/isimti nieko nekainuoja, mokescius moketi ar pervedineti is vienos “kisenes” i kita taip pat nieko nekainuoja…

Collapse this comment

Vėjas Plevėsavičius7:01 AM

Mėgėjai Lietuvoje, ką jie ten tepavagia – kelis milijardus.. Šalyse su išvystytomis bankininkystės tradicijomis bankininkai padirbinėja ir vagia dolerius trilijonais.

Arunas Janusis9:05 AM

Esminis skirtumas – kas ir is ko vagia..

Arvydas Urbonavičius9:14 AM

+Arunas Janusis ruoškitės neigiamoms palūkanoms. T.y. susimokėti  bankui už savo pinigų saugojimo paslaugą.

Gytis Gurklys9:16 AM

+1
+Arvydas Urbonavičius Geros naujienos, ačiū! Aš mat paskolą turiu, t.y. banko pinigus saugau. Kaip manote kiek už tai turėčiau paprašyti iš banko? Nelabai tuose reikaluose susigaudau.

Arunas Janusis9:17 AM

+Arvydas Urbonavičius nebent Lietuvoje.. Isvystytos bankininkystes salyse mokamos yra skolinimosi paslaugos.

Arvydas Urbonavičius9:21 AM

Įprastas reikalas duoti nuorodą “išsivysčiusioje…” “tikros demokratijos…” ir panašiai. Suprask – pas mus kenkėjai, o va ten tai rojus. Šypseną kelia tokiais atvejais pati argumentacija, nes nekalbame apie priežastis, dėl ko kažkas vyksta. O priežastys visada yra. Žmonės galvoja apie savo norus ir nori aplinkinius bei rinką pritempti iki savo vaizdinių. O rinka, begėdė, deda didelį baną ant tų norų ir fantazijų. Kiek tada dejonių ir cypimo būna :) )

Arunas Janusis9:37 AM

+Arvydas Urbonavičius  Kaip visada “mes ir jie”, “ten ir cia” – ne tame esme. Banko verslo modelis yra tai kad jie laiko zmoniu pinigus, ir kol tiem zmonem tu pinigu iskart nereikia, jie “dirba” bankui. Visas front ofisas turetu buti islaikomas ne mokesciu uz pinigu inesima ar saskaitu mokejima ir kitu administraciniu mokesciu, o kaip dalis verslo. Idomu kaip reaguotumet jei Maxima imtu 1Lt mokesti uz atsiskaityma kasoje.. Kazkaip gi reikia apmoketi uz kasininkes darba.

Arvydas Urbonavičius9:45 AM

Gyvenimą reguliuoja ne asmeninės prielaidos, o priežastys. Banke taip pat. Jūsų prielaidos nesutampa su jų priežastim.

Gytis Gurklys9:47 AM

+Arunas Janusis +Arvydas Urbonavičius diskutuojat apie tai, kas dar neįvyko, ir neaišku ar įvyks artimiausiu metu, mano kuklia nuomone.

Arunas Janusis9:51 AM

Tai reikia suprasti kad priezastis yra banko pelnas ir kadangi niekas negali ginti vartotoju interesu, bankai gali pelnytis tiesiogiai is vartotoju?! Suprask, rinka maza, “konkurencija” didele, bankai neissilaikytu neikise rankos i vartotoju kisene?! Ar as vienas matau trade-off’a tarp apmokestinimo ir surenkamu pinigu? Kadangi Petras Petraitis savo atlyginima gali gauti tik i banko saskaita (ir uz tai tikriausiai susimoka mokesteli), kad daugiau galvos neskaudetu issiima visa suma vienu ypu ir naudoja grynuosius. Tuo tarpu bankas manau daug daugiau uzdirbtu jei tas atlyginimas tupetu bent dali menesiuko ir po truputi tirptu.. ar as klystu?

Collapse this comment

Arunas Janusis10:02 AM

SEB ikainiai:
Įmokėtų grynųjų pinigų pervedimas, jei gavėjo sąskaita yra SEB banke:
Į kaupiamojo ir terminuotojo indėlio sąskaitą nemokamai
Į savo sąskaitą litų banknotais 1 Lt*
Į savo sąskaitą litų ir centų monetomis, jei suma iki 40 Lt 1 Lt
Į savo sąskaitą litų ir centų monetomis, jei suma viršija 40 Lt 4,5 % sumos ir 1 Lt
Į savo sąskaitą valiutų banknotais 1 Lt
Į kito asmens sąskaitą banknotais 5 Lt
Į kito asmens sąskaitą litų ir centų monetomis, jei suma iki 40 Lt 5 Lt
Į kito asmens sąskaitą litų ir centų monetomis, jei suma viršija 40 Lt 4,5 % sumos ir 5 Lt
Grynųjų pinigų išmokėjimas iš banko sąskaitos
Grynųjų pinigų išmokėjimas 0,8 % sumos, min. 5 LtĮ kliento sąskaitas pervestų lėšų administravimas (mokestis taikomas lėšų gavėjui) Įkainis
Litų, pervestų į kliento sąskaitą iš kitų Lietuvoje registruotų bankų 1,40 Lt

Rimtai!? Ir tai visiem yra NORMALU?!

Barclays:

Day-to-day banking services
Issue of Debit Card Free
Payments into your account Free
Payment of standing orders and Direct Debits Free
Telephone Banking and Online Banking Free
Monthly Paper and e-statements Free
Issuing of cheque books and payment of cheques Free
Barclays Text Alerts service Free+
Cash withdrawal from UK cash machines Free
Cash withdrawals over the counter at Barclays in the UK Free
Cash withdrawals from UK post offices Free

Collapse this comment

Arvydas Urbonavičius10:10 AM

+Arunas Janusis Galima vertinti, kad viskas, ką išvardinot, yra nenormalu. Bet užmiršot, kad jūs renkatės, ar tuo naudotis.

Gytis Gurklys10:14 AM (edited)

+2
Būtent, galime rinktis. Visada galime pasirinkti banką, kuriam mokėti šiuos mokesčius.

Arunas Janusis10:15 AM (edited)

O yra Lietuvoje pasirinkimas?! Ar tikrai realiai galima pasirinkti gauti atlyginima grynaisiais? ar galima pasirinkti banka kuris neimtu mokescio uz pinigu padejima ar nuemima? Nebent labai daug pasikeite bankiniam sektoriuje per pastaruosius metus, bet manau kad situacija yra “kam siulyti nemokamai jei visi kiti ima mokescius”.. False economy deja..

Arvydas Urbonavičius10:18 AM

Šitame fone palyginsiu: visiška kvailystė mokėti už vandenį iš krano, kai Lietuvoje tiek nemokamo vandens telkšo. O parduotuvėje juk dar n kartų brangesnis vanduo?

Arunas Janusis10:20 AM

+1
Visiska kvailyste moketi dar karta uz krano atsukima kai jau sumokejai uz vandeni..

Arvidas Bendorius10:33 AM

+1
Barclays – Same-day transfer of money to another bank in the UK £25
Su rega nekas +Arunas Janusis ?:)
Ar neskaitot, jei su “žvaigždute”?
If you use your debit card abroad, you’ll incur a 2.99% foreign exchange charge. If you’re getting cash over the counter at a bank (including Barclays), or using an ATM other than a Barclays ATM or those within the Global Alliance, you’ll also be charged 2% of the transaction (minimum charge £1.50, maximum £4.50) and there may be other charges. See which banks are in our Global Alliance . The 2.99% foreign exchange charge is included in the exchange rate used by the card scheme to convert the currency amount into sterling on the day it processes the transaction.

Collapse this comment

Arvydas Urbonavičius10:34 AM

Labai sveika būtų su savo prielaidomis pabūti bankininkų, verslkininkų, politikų darbo vietose ir parodyti tuos stebuklingus pageidaujamus darbų rezultatus. bent jau virtualiai. Tada ir paaiškės, kad norai ir prielaidos neapima daugybės dalykų, o vertinimai ir palyginimai yra labai subjektyvūs. Tačiau tai kiekvieno reikalas, ar pabandyti gilintis, o gal tik likti nieko nesupratus su savo norais. :)

Arvidas Bendorius10:35 AM

Sveikiausia būtų, kad kiekvienas suspardytų po kokį bankininką, tuoj palengvėtų.

Arvydas Urbonavičius10:36 AM

+1
+Arvidas Bendorius …verslininką, politiką…

Nerius Jasinavicius10:37 AM

+1
Tiesą pasakius, aš tai labiau užkliuvau už formuluotės, o ne už pavedimų kainų :)
Bet diskusija gavosi įdomi.+Arvidas Bendorius , teko girdėti, jog Japonijoje kaikuriose įmonėse yra vadovo lėlė, kurią galima mušti, kad išlietum pyktį. Gal ‘bankininko’ lėlių pardavimai gali tapti verslu :)

Arunas Janusis10:45 AM (edited)

+Arvidas Bendorius Su rega pas mane puikiai. Kalbama apie kasdiene bankininkyste – minetas pervedimas kuris kainuoja £25 yra spec kuriuo nesinaudojama kasdien (kaip ir SEB pinigu uzsakymas i banka ta pacia diena kuris kainuoja 200LT – tai ir manau neaktualu). Realybe tokia kad pervesti i kita banka UK nieko nekainuoja ir uztrunka minute. Padeti ir nuimti pinigus UK irgi nieko nekainuoja. 95% UK bankomatuose bet kokio banko pinigus nuimsi nemokamai, Kad uzsienyje pinigus nuimti kainuoja tai visai normalu. nepamirskim kad bankas uzdirba is valiutos kurso. Beje keisti valiuta banke irgi nekainuoja – bankas uzdirba is valiutos kurso. Tai uz ka mes mokame 2lt uz valiutos keitima Lietuvoje?! Dvigubas apmokestinimas. Ir tai visiem priimtina tik del to kad nera alternatyvos.. As nieko pries uz  mokescius uz paskolintus pinigus, uz overdraftus, uz valiutos keitimus.. Bet juk tie Lietuvos banku mokesciai yra “uz bankui pelno nesima”!.. Apmokestintas mokestis!

Collapse this comment

Arvydas Urbonavičius11:47 AM

+Nerius Jasinavicius taip, talžomų lėlių verslas gali būti perspektyvus, nes yra piliečių sluoksnis, kuriems reikalingi kaltieji.
Perfrazavus – aplinka kalta, bet tik ne jie patys su savo neadekvačiais reikalavimais kitiems.

Arvydas Urbonavičius11:55 AM

Dar iš bankų temos: vienas žmogus mane sužavėjo savo logika dėl palūkanų dydžio. Indėlį laikė Swedbank, o jo palūkanos buvo kur kas mažesnės, nei Ūkio banko ar dabar jau a.a. Snoro. Pretenzija: “kodėl Swedbank palūkanos mažos, apiplėšinėja žmones!” Pereik ten, kur moka daugiau? Ne! Nes bijojo dėl pinigų saugumo. Ir netgi tada geriau tegul “apiplėšinėja” per palūkanas. Prisižvengiau :) ))

Arvidas Bendorius12:02 PM

Kai api**sa bet koks kitas paslaugų pardavėjas – autoservisas, odontologai, koucheriai, mobilaus ryšio tiekėjai, programinės įrangos pardavėjai ir t.t.ir pan. – visada tenka patylėti, nes sužinos, kad bankininkas – užmuš už liaudies kančias, geriausiu atveju, dar nulups dvigubai. Pasižiūrėkit geriau į save, banko įkainių kritikuotojai.

Arunas Janusis12:04 PM

+1
+Arvydas Urbonavičius reikalavimai adekvatus – tegul bankai uzdirba skolindami pinigus, keisdami valiuta su dideliais “spread’ais”, tegul ima administracinius mokescius uz ekstra paslaugas, bet prasau nezaginti pacios pagrindines mases zmoniu (kurie atnesa pinigus ir yra pagrindas bankininkystes), vien del to kad jie nesiskundzia ir tiesiog niekas negina ju interesu.. Tas pats ir su servisais ir su kitais tiekejais.. Kadangi visi api**sineja tai vadinasi normalu ir ner ko cia skustis.. Na taip zaginama auka tikrai kalta del to kad skundziasi.. Gera logika..

Nerius Jasinavicius12:22 PM

+3
+Arvidas Bendorius , neverkite, jūs bankininkai, gi turite krūvas pinigų. Juk bet kada galite pasiimti iš kasos ar saugyklos tiek kiek reikia. O jei trūksta – galite ir prisispausdinti.

Arunas Janusis12:31 PM

+Nerius Jasinavicius Gera sitos diskusijos pabaiga. Manau laikas geriau eiti visiem dirbti.. Iskaitant ir bankininkus.

Arvidas Bendorius12:35 PM

Na gerai, einu paskutinio kailio lupti nuo darbo žmonių pečių. Na ir jūs eikit:)

Arvydas Urbonavičius12:43 PM

O aš eisiu pasipelnyti. Iš darbo žmogaus. Labai mėgstu tuos socialistinius lozungus.

Vėjas Plevėsavičius2:01 PM

Išsivysčiusi bankininkystė neužsiima tokiais niekais kaip gyventojų santaupų skolinimas. JAV, Britanijos bankai skolina pinigus kuriuos neribotais kiekiais padirba centriniai bankai. Dėl tokių masiškų subsidijų jie gali nesirūpinti dėl išlaidų, skolinti pinigus už simbolines palūkanas, ir vis tiek uždirbti turtus. O jei bankrutuos, tai centrinis bankas prispausdins dar trilijonus ir išpirks iš bėdos. Tos dirbtinai sumažintos palūkanos ir yra tikroji vagystė, nesulyginama su Lietuviška profanacija.

Darius Macijauskas2:24 PM

+1
Kasdienine bankininkyste UK tikrai nemokama. Tos pacios dienos pervedimai – taip pat. ‘Faster payment’ vadinasi – turi babkes suvaikscioti per 2 valandas max, daziniausiai per pora minuciu viskas atsilieka.O LT tas emimas ‘po lituka’ uz savo finansu tvakyma tai tikrai nerimtai atrodo. Idomu, kaip kitose salyse yra, bet LT panasu i karteli.

Arvydas Urbonavičius3:32 PM (edited)

+1
Kartelinis susitarimas yra ir autobuso, troleibuso bilietėliai. Po lituką, po kelis… Juk galėtų būti nemokamai? :)
Obuoliai turguje – taip pat. Galėtų nemokamai dalint.
—————————-
beje, pripažįstantiems tik neindentifikuojamas delfi diskusijas, nuoroda:
http://verslas.delfi.lt/business/komerciniu-banku-ikainiu-tyrimas-klientai-moketu-maziau-jei-vengtu-grynuju.d?id=59591905&com=1

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).