Bankai nori prisirišti indėlininkus

Rgs 5, 2012 by

www.lzinios.lt Gyventojai ir įmonės bankuose laiko rekordinį kiekį indėlių, tačiau bankai pinigų “neįdarbina” - iš dalies ir dėl to, kad klientai gali indėlius bet kada atsiimti. Tad bankininkai norėtų, kad politikai įteisintų baudas indėlininkams, drįsusiems nutraukti su jais terminuotojo indėlio sutartį anksčiau laiko.

Bankai siekia įteisinti ilgalaikio termino indėlį. Už šį finansinį produktą jie klientams mokėtų kiek didesnes palūkanas, tačiau indėlininkams grėstų baudos, jeigu šie sumanytų savo indėlius atsiimti anksčiau sutarto termino.

Bankai skundžiasi, kad teisinė ir kreditavimo veiklos aplinka esą veikia juos tarsi apynasris, stabdantis laisvų rinkoje esančių pinigų įdarbinimą ekonomikoje. Net iki 44,3 mlrd. litų – daugiausia per Lietuvos bankininkystės istoriją – išaugę gyventojų ir įmonių indėliai bankams tapo nepatraukliais pinigais.

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).