„Snoro“ ir „Krajbanka“ istorija – niuktelėjimas snaudžiantiems bankų prievaizdams

Bir 29, 2012 by

www.delfi.lt  Lietuvos banko pareigūnai iš Šveicarijos bankų priežiūros institucijos šokiruojančių žinių gavo dar 2011 metų vasarą. Tai buvo šveicarų atsakas į Lietuvos banko siųstą paklausimą. Kai 2011 metų pavasarį Lietuvos banko valdybos pirmininko pareigas pradėjo eiti Vitas Vasiliauskas(tvirtai palaikomas pačios Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės), vienas iš jo užsibrėžtų tikslų buvo paversti ketvirtąjį pagal dydį šalies banką – „Snorą“ – skaidresne finansine įstaiga, atitinkančia vakarietiškus reikalavimus. Tačiau nei jis, nei artimiausi jo žmonės net nesapnavo, jog sukčiavimas banke yra pažengęs taip toli.

Po susitikimo Lietuvos bankas išsiuntė dokumentą, savotišką pro memoria(atmintinę), kurioje „Snorui“ nurodė iki rugsėjo 15 dienos pervesti visus vertybinius popierius (kasmetinis patikrinimas turėjo prasidėti rugsėjo 14 dieną). „Snoras“ pervedė tik 200 mln. Lt., nors buvo deklaravęs turįs vertybinių popierių iš viso už 1.2 mlrd. Lt. Savininkai nenorėjo, arba negalėjo, grąžinti trūkstamos sumos. Galiausiai, net ir tie 200 mln. Lt po savaitės iš Lietuvos Centrinio Vertybinių Popierių Depozitoriumo buvo atsiimti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).