Amerika reitinguoja Europą. Ši priešinasi

Geg 28, 2012 by

www.delfi.lt   Praėjusių metų rudenį bankrutavęs bankas „Snoras“ niekada neturėjo savo konkurentų, skandinaviškų bankų, privilegijos naudotis pagrindinio banko reitingu, tad jis, kaip ir kiti vietos bankai, užsakydavo atskirą ilgalaikių įsipareigojimų reitingą. Remiantis prieinama informacija, jau nuo 2009 m. vidurio banko „Snoras“ reitingas buvo B+ arba B1 pagal „Moody’s“ reitingavimo skalę. Lietuvos finansų ministerija savo tinklalapyje yra labai paprastai išaiškinusi tarptautinių reitingų agentūrų reitingų reikšmes: B+ reiškia „labai spekuliacinį reitingą“.
Kyla pagrįstas klausimas, kodėl šiame banke tiek pinigų laikė valstybės įstaigos ir įmonės? Jos, žinoma, tvirtina neturėjusios pasirinkimo, nes šis bankas laimėdavo viešuosius pirkimus. Tai ir pražudė jų pinigus. Galima įtarti, kad sąskaitų turėjimas vietos bankuose galėjo reikšti savotišką palaikymą, tačiau dabar viskas išėjo pagal jau minėtą atvirkščią taisyklę: kas norės kuriame nors vietos banke laikyti daugiau, nei apdrausta?
šaltinis:   Aušra Radzevičiūtė,  Žurnalas „Valstybė“   www.valstybe.eu

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).