Asmeninį turtą verslininkams reikės įkeisti rečiau

Geg 22, 2012 by

www.verslozinios.lt Nuo 2012 m. liepos 1 d. atsiras galimybė įkeisti visą įmonę kaip turto kompleksą. Kreditoriams toks įkeitimas turėtų būti patrauklesnis nei akcijos, nes akcijos gali tapti bevertės, jeigu verslas bus perkeltas į kitą įmonę.

Galimybė įkeisti įmonę kaip turto kompleksą verslininkams palengvins finansavimo paieškas, nes verslo vertė yra gerokai didesnė nei atskirų įmonei priklausančių turto vienetų. Kreditoriams toks įkeitimas patrauklesnis už akcijas, nes perkėlus verslą į kitą įmonę akcijos gali tapti bevertės. Kad taip neatsitiktų, bankai reikalaudavo, kad verslininkai užstatytų ir asmeninį turtą. Kai atsiras galimybė užstatyti verslą, poreikis įkeisti dar ir asmeninį turtą sumažės. Įkeitus verslą ir toliau bus galima vykdyti įprastinę komercinę veiklą, disponuoti turtu. Įmonės turtui, kuris perleidžiamas pirkėjams, hipoteka pasibaigs, o naujai įsigytam – atsiras. Hipoteka pasibaigs tik perleidus turtą sąžiningiems tretiesiems asmenims. Jeigu, pavyzdžiui, tretysis asmuo, kuriam buvo perleistas įmonės turtas, buvo nesąžiningas (pavyzdžiui, žinojo, kad įmonė yra nemoki), hipoteka turėtų išlikti.

 

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).