Seimas leido bankrutuoti tik teoriškai

Geg 11, 2012 by

www.lrytas.lt Brangiau, ilgiau ir rizikingiau nei kitur. Taip vertinama galimybė bankrutuoti žmogui Lietuvoje. Politikai ketvirtadienį tam uždegė žalią šviesą. Vakar Seimo priimtas Fizinių asmenų bankroto įstatymas jau žadina aistras. Jame numatyta, kad visas bankrutuojančiojo pajamas perima administratorius ir tik tada jas paskirsto. Tuo tarpu kitose šalyse skolininkai atsisveikina tik su trečdaliu ar dar mažesne dalimi pajamų. Manoma, kad dėl to lietuviai ir toliau atsikratys skolų Latvijoje, o ne savo šalyje.

www.verslozinios.lt Seimas vakar priėmė ilgai šviesios dienos laukusį Fizinių asmenų bankroto įstatymą. Jei tvarką patvirtins šalies prezidentė, įstatymas įsigalios 2013 m. kovą. Vyriausybė šio įstatymo projektui pritarė praėjusių metų kovą, tačiau politikai daugiau nei prieš 3 m. žadėjo, kad įstatymas įsigalios jau 2009 m. Dar 2005 m. Ūkio ministerija užsakė tyrimą „Fizinių asmenų nemokumo problemos sprendimo būdų analizė“, jo išvados skelbė, kad daugelyje ES valstybių fizinių asmenų bankroto įstatymas taikomas „siekiant skatinti smulkųjį verslą ir mažinti fizinių asmenų-verslininkų praradimus“. Tačiau žengti žingsnį įteisinant fizinių asmenų bankrotą Lietuvoje vis pritrūkdavo politinės valios,  argumentuojant, kad „dar ne laikas“.

www.verslozinios.lt Bankrotas: skolos nurašomos tik pardavus visą turtą

www.lrytas.lt Gyventojų bankroto įstatymas: teisininkai randa „skylių“, o latviai džiaugiasi jo painumu

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).