„Finasta“ buvo atsidūrusi per plauką nuo bankroto

Bal 25, 2012 by

www.verslozinios.lt Investicinis bankas „Finasta“ praėjusių metų pabaigoje buvo atsidūręs ant bankroto slenksčio, rodo banko finansinė ataskaita, joje taip pat atskleidžiama dar neviešintų ryšių su banku „Snoras“.

Banko „Finasta“ nuosavas kapitalas 2011 m. pabaigoje sudarė 5,3 mln. Lt ir buvo 3,3 k. mažesnis nei reikalaujama (5 mln. EUR, arba 17 mln. Lt), atskleidžiama „Finastos“ 2011 m. ataskaitoje. Palyginti, 2010 m. pabaigoje kapitalas sudarė 28 mln. Lt.Banko kapitalo pakankamumorodiklis 2011 m. pabaigoje sudarė 1%, o pagal reikalavimus jis turėtų būti bent 8%.Taip pat aiškėja, kad bankas minimu metu netenkino dar 4-ių kitų reikalavimų, susijusių su užsienio valiutos laikymu ar paskolomis vienam skolininkui. „Sprendžiant vien pagal statistinius rodiklius, akivaizdu, jog „Finasta“ po „Snoro“ bankroto taip pat buvo arti žlugimo ribos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).