ECB ir vėl nepakeitė bazinės palūkanų normos

Bal 4, 2012 by

www.traders.lt Šiandien posėdžiavę Europos Centrinio banko banko atstovai, kaip ir buvo prognozuota, ir vėl euro zonoje paliko nepakeistą bazinę palūkanų normą, kuri ir toliau išlieka rekordinėse žemumuose ir šiuo metu sudaro vos vieną procentą.

Po atliktos daugiau nei trilijono eurų vertės injekcijos į Europos bankinį sektorių, Europos Centrinis bankas ir toliau laikosi laukimo bei stebėjimo pozicijos. Europos Centrinio banko atstovai siekia pasiekti balansą tarp galimo infliacijos didėjimo ir nuogąstavimų dėl recesijos.

„Po to, kai tik prieš kelis mėnesius buvo sumažinta bazinė palūkanų norma, Europos Centrinis bankas dabar laukia ir stebi, bei taip pat bando įvertinti bankams išduotų iki trijų metų trukmės pailgintų paskolų poveikį“ – teigė Commerzbank banko ekonomistas Michael Schubert.

„Tai užtruks kelis mėnesius, kol pasimatys, kaip šios išduotos paskolos paveikė realią ekonomiką“ – pridėjo jis.

Kai kurie ekonomistai prognozuoja, kad nepaisant Vokietijos pusės daromo spaudimo nutraukti Europos Centrinio banko veiksmus, kuriais didinamas šio banko balansas, kuris jau yra pasiekęs rekordinę vertę, šis bankas turės euro zonoje bazinę palūkanų normą sumažinti dar labiau.

„Dėl tikėtinų tolesnių daugiau neigiamų naujienų susijusių su ekonomika ir dėl tikėtino infliacijos mažėjimo, mes vis dar manome, kad yra erdvės per šiuos metus bazinę palūkanų normą mažinti dar labiau“ – pareiškė Citigroup banko atstovas Juergen Michels, kuris prognozuoja, kad šiais metais bazinė palūkanų norma euro zonoje bus sumažinta dar du kartus iki 0.5 procentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).