Lietuvos bankas rinką gyvinti gali

Kov 1, 2012 by

www.respublika.lt Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos bankas antrinėje rinkoje įsigijo 250 mln. litų vertės Vyriausybės vertybinių popierių. Iškart po to valstybės kontrolieriaus pavaduotoja Nijolė Mickuvienė pareiškė, kad esą Europos teisės aktai neleidžia šalių centriniams bankams skolinti savoms vyriausybėms.

Tai šokiravo net Lietuvos bankų asociacijos prezidentą Stasį Kropą, kuris sakė, kad dėl Lietuvos banko veiksmų gali sulaukti sankcijų net ir pati Lietuva – esą gali būti sumažintas jos skolinimosi reitingas. Ekspertams pasirodė, kad mūsų centrinis bankas paleido į rinką niekuo nepadengtų litų emisiją, kas neva galėjo susilpninti Lietuvos nacionalinę valiutą. Tačiau Lietuvos bankas teigia, kad mūsų Vyriausybės vertybinių popierių įsigijo laikydamasis visų mūsų šalies ir Europos Sąjungos teisės aktų, o apie kilusį triukšmą teigia išvis negirdėjęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).