Kreditoriai: „Snoro“ bankroto administratorius paskirtas paminant viešąjį interesą

Gru 21, 2011 by

www.traders.lt Grupė smulkiųjų banko „Snoras“ kreditorių vakar Vilniaus apygardos teismui įteikė skundą, kuriuo ginčija banko bankroto administratoriaus Neil Cooper paskyrimą. Kreditorių įsitikinimu, dabartinis bankroto administratorius paskirtas pamynus viešąjį interesą, nes Bankroto įstatymas nenumato teisės užsienio šalių administratoriams teikti Lietuvoje bankroto administravimo paslaugas, o ūkio ministro pasirašytas įsakymas negali pakeisti įstatyme įtvirtintų normų.

Smulkiųjų kreditorių grupės atstovų teigimu, dar 2009 metais Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija analizavo tuometinio ūkio ministro 2006 m. spalio 10 d. įsakymu patvirtintų „Teisės teikti įmonių bankroto ir restruktūrizavimo administravimo paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims suteikimo taisyklių“ atitiktį Bankroto įstatymui ir Konstitucijai. Tuo metu teismas priėmė sprendimą, kad Bankroto įstatymas yra Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta tvarka išleistas pirminis teisinis aktas, turintis aukščiausią teisinę galią, o gali būti pakeistas arba paskelbtas negaliojančiu išleidus tik naują įstatymą, arba Konstituciniam Teismui pripažinus jį prieštaraujančiu Konstitucijai.

„Mūsų įsitikinimu, šis teisinis precedentas skiriant „Snoro“ bankroto administratorių buvo ignoruotas. – ūkio ministro įsakymas nėra aukščiau įstatymo. Tad, nepaisant situacijos, kurioje esame atsidūrę kartu su kitais indėlininkais ir kreditoriais, keblumo, manome, kad ši bankroto procedūra turi būti vykdoma tvarkingai ir sąžiningai laikantis visų įstatymų, taip nepakertant Lietuvos piliečių pasitikėjimo valstybe“, – teigia smulkiųjų kreditorių grupės atstovas Tomas Svidinskas.

Jis taip pat priduria, kad Bankroto įstatyme reikalaujama bankroto administratoriaus nešališkumo, kas reiškia, kad administratorius negali turėti teisinio suinteresuotumo bylos baigtimi. Tačiau šiuo atveju, Lietuvos banko valdybos nutarimu buvo paskelbtas „Snoro“ veiklos apribojimas, o laikinuoju administratoriumi paskirtas Simon Freakley, dirbantis toje pačioje įmonėje, kaip ir naujai paskirtasis administratorius Neil Cooper.

„Esame linkę pritarti jau anksčiau Nacionalinės bankroto administratorių asociacijos valdybos pirmininkės Renatos Kaladytės viešai išsakytai nuomonei, kad užsienio įmonėms turi būti taikomi tokie patys reikalavimai, kaip ir Lietuvos bankroto administratoriams. Be to, jei dabartinis administratorius nuspręstų pirkti trečiųjų šalių paslaugas užsienyje, Lietuva prarastų pajamas iš nesumokėtų mokesčių, kurie – priešingai – pakliūtų į biudžetą, perkant paslaugas iš Lietuvoje registruotų įmonių. Lietuvai nenaudinga šioje situacijoje prarasti dar daugiau lėšų“, – svarsto T. Svidinskas.

Kreditoriai siūlo administratoriumi vieną iš Lietuvoje registruotų bankroto administratorių. Smulkiųjų kreditorių grupę sudaro įmonės ir fiziniai asmenys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).