Varšuvai įgriso užsienio bankai

Lap 28, 2011 by

www.vartai.lt Lenkijos bankų priežiūros komisijos pirmininkas Andrzejus Jakubiakas pripažino: vyriausybė sunerimusi dėl to, kad 70 procentų bankų yra užsieniečių rankose, todėl ketina dalį jų nupirkti.

Anot A.Jakubiako, vyriausybė prisibijo, kad sunkėjant ekonominei krizei ES užsienio bankai gali iš savo filialų Varšuvoje paprasčiausiai išsiurbti pinigus, o tai smogtų Lenkijos verslui.

A.Jakubiakas patvirtino, kad vyriausybė ragina valstybinius Lenkijos bankus ir finansų institucijas pirkti parduodamus užsienio bankų filialus.

Šiuo metu Varšuvoje parduodami belgams priklausantis „Kredyt Bank”, portugalų „Millenium”, norvegų „DnB Nord” ir italų „Alior Bank”. Valstybinis Lenkijos bankas „PKO BP” jau pranešė sieksiantis įsigyti „Millenium” banką.

Panašų planą puoselėja ir valstybės kontroliuojama draudimo įmonė PZU, o vieno pensijų fondo atstovai išsidavė, kad vyriausybė ragina juos irgi pirkti užsienio bankų akcijas.

Varšuva netgi svarsto idėją steigti valstybės įmonių konsorciumą, kuris perpirktų užsienio bankus.

Taip pat svarstoma galimybė spausdinti specialias obligacijas, padėsiančias sukaupti lėšų šiam tikslui.

Susiję straipsniai

Žymos

Pasidalinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).