Protesto Volstrite akcija tampa pasauline, Romoje liepsnoja automobiliai

Spa 15, 2011 by

www.delfi.lt  Įkvėpti JAV judėjimo “Užimkime Volstritą” (Occupy Wall Street) ir Ispanijos “Pasipiktinusiųjų” judėjimo demonstracijų, žmonės šeštadienio rytą išėjo į gatves Sidnėjuje, Honkonge ir Tokijuje, prasidėjus precedento neturinčiai protesto akcijai.  Šis judėjimas susikūrė gegužės 15 dieną, kai Madrido centrinėje Saulės Vartų aikštėje įvykęs mitingas įžiebė protestus, išplitusius kitose šalyse, o pastaroji akcija tapo iki šiol didžiausia jo jėgos demonstracija. Protestuotojai piktinosi dėl didelio nedarbo ir nesąžiningo finansų elito politikos; šios demonstracijos vyko tuo metu, kai Paryžiuje prasidėjo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) ministrų susitikimas, kuriame daugiausiai bus diskutuojama dėl euro zonos skolų krizės.

papildymai:    www.delfi.lt    Protestų „Užimk Volstritą“ idėja sklinda po visą pasaulį, Romoje skaičiuojami nuostoliai

Šeštadienio protestai palietė 950 miestus 80 pasaulio šalių. Protestas, pavadintas „Užimk Volstritą“, prasidėjo Niujorke prieš mėnesį.

BBC korespondentai, esantys Romoje, praneša, kad protestų aukomis tapo tiek patys demonstrantai, tiek policininkai, kurie šiuo metu yra gydomi ligoninėje. Apie 20 demonstrantų buvo areštuoti ir apkaltinti nusikaltimais, susijusiais su smurtu.

Romos policija praneša, kad buvo rastos kelios nesprogusios benzino bombos. Italijos sostinės gyventojas Antonino Fiuggi naujienų agentūrai „Reuters“ sakė: „tokie dalykai neturėtų vykti civilizuotoje šalyje, tokie dalykai neturėtų būti leidžiami“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).