Okupuokite Volstritą! Protestas vardan ko?

Spa 15, 2011 by

www.lrytas.lt    Pykti dėl to, kad vos vienam procentui turtingiausių amerikiečių priklauso didžiulė dalis viso JAV turto, vieniems gali pasirodyti suprantama, kitiems – kvaila. Juk, viena vertus, tą turtą laimingieji susikrovė sukdami savo galvą ir už tai dar moka didžiausius mokesčius, kurie patenka į tą patį biudžetą, iš kurio vėliau ir skirstomos lėšos socialinėms reikmėms. Tačiau pykstama dėl to, kaip skirstomi pinigai. Valstybės milijardai atitenka krizės metu neatsakingai besielgusiems bankams, o šių vadovai iš tokios labdaros begėdiškai skiria sau premijas, rengia pokylius. Spjūvis į veidą, ne kitaip.

keli www.lrytas.lt lankytojų komentarai šiam straipsniui:

50. Nika   2011-10-15 19:06  IP: 88.222.205.56

JAV aiškiai vyksta kažkas labai rimta, kas visuomenei atskleidžiama tik menkomis užuominomis. Pirma, neseniai JAV prezidentas viešai pripažino, kad nesitiki laimėti sekančių rinkimų ir pareiškė lyg pajuokaudamas, kad„ jau įprato skaityti save nevykėliu“. Turint omenyje, kad amerikiečių politinės tradicijos skatina viešai „laikyti fasoną‘‘ ir nepasiduoti, nepaisant reitingų kritimo ar kitokių kataklizmų, toks kuklumas atrodo gana keistai. Po to, ponia Hillary, kuriai daug kas pranašavo tolesnį karjeros augimą, staiga pareiškia, kad svajoja kuo greičiau tapti namų šeimininke ir nebeužsiimti politika. Tad, du įtakingiausi „demokratiniai“ politikai „nusiplauna rankas‘‘, o demokratų stovykloje nesigirdi jokio bruzdesio dėl kandidatų būsimuose rinkimuose. Tas pat ir pas respublikonus – net Sarah Palin, kuri buvo laikoma perspektyviausia kandidate, pasiskubino pranešti, kad nedalyvaus. Kaip pasišaipė vienas blogeris – rinkimų JAV šįkart, tikriausiai, nebus. Iš to viso susidaro toks galvosūkis, kad ,gal būt, niekas nenori lįsti į tas galeras ir prisiimti atsakomybę už išlindimą iš ten, į kur paskutiniaisis metais intensyviai buvo lendama – į žlugimą, į kurį amerikiečiai įžengė dar prieš 30 metų, kada deindustrializavo šalį, neteko tūkstančių įmonių ir pradėjo finansinę bankų erą, kas kartu su augančiu vartojimu privedė prie amerikiečių pragyvenimo lygio kritimo. Vien 2008 m rudenį dėl bevaisės bankų sistemos išgelbėjimo buvo išleista 2 trilijonai dolerių. O paskui – dar trys. JAV pačios išsiaugino sau pavojingą ir stiprų konkurentą – Kiniją, nes pervedė ten savo realų sektorių ir maitina Kiniją šimtais mlrd dolerių, pirkdama jų gaminius, o dabar bando visokiais būdais jį neutralizuoti, kas irgi kainuoja. Dabar, kada reikės spręsti didžiulės išaugusios skolos problemas, valdžia bus priversta vėl naujai „apkarpyti“ pragyvenimo lygį. Ir kaip betolinti šią šoko terapiją, tai vis tiek teks padaryti, nepaisant visų protestų ir sambūrių. Beje, jei grįžti prie Volstryto įvykių, tai analitikų nuomone, tik naivūs mano, kad tai akcija „ iš apačios“. Jie mano, kad dabartiniu metu JAV vyksta žiauriausia kova tarp dviejų valdančių klanų – pramonininkų ir finansistų (t.y. bankų klanų). Pirmieji – už tolesnį “naftos karų” tęsimą bei Amerikos viešpatavimą pasauliniu mastu ir ryšium su tuo nori karinių veiksmų pagalba įtvirtinti JAV hegemoniją Pasaulyje. Kiti – linkę taikiu finansiniu būdu pajungti pasaulį priklausomybei nuo savo klanų. Galima tikėti ar ne, bet turint omenyje, kad vėl aktyviai reiškiasi Sorosas, kuris visada reiškiasi tada, kada reikia ką nors sugriauti, tai nori – nenori, bet tikisi. Ypač prisiminus jo raginimus kurti bendrus bankus Europoje ir panašius siūlymus. O minia prie Volstryto – ką gi, palaikymo komanda visada ir visur reikalinga ir technikos dalykas įtikinti ją, kad ji pati to nori. Bene pirmas sykis ir ar tik JAV?

48. Robertas(NO) 2011-10-15 18:51 IP: 90.149.229.48

puse tiesos blogiau uz mela…zmones protestuoja pries Bilderbergo grupe,o t.y zydu-masonu valdoma pasaulio vyriausybe.Zydai JAV Bernanke ir kt.,zydai Rotsildai,Diuponai,Rokfeleriai ir pan. ir dar karinis kompleksas,kuriam visi karai-milijardiniai pelnai!!!Zmones nori issluot Wallstreet..Saunu,nes pasaulis jau yra valdomas minetos grupuotes,o musu “gudrutis”raseiva kazka burba apie pasimetusius zmogelius…Norvegai jau skelbia aliarma apie JAU ESAMA ekonomine krize Europoje,o musu valdziunai tik sveikina vienas kita tapus kazkokiu liberalu vaduku ir vedzioja ju vaikus i ekskursijas…Tai Lietuva,tai subudulintus zmones valdo sanaudziai valdziunai…dar kviecia sugrizt!!!!…kol nebus normalios valdzios-stipraus ir atsakingo seimo, protingo ministru pirmininko, ismintingo PREZIDENTO-niekas net nepamastys grizt… kviesciau lietuvius prisijungt prie sio judejimo-tai viso pasaulio problema!!!

 *****************************************

lietuviškas variantas:   http://www.71354.lt/ 

  * Apibrėžimas

Ieškodami žmonių orumo, kviečiame visus pasaulinei mobilizacijai per tam tikrus veiksmus, siekiant kurti tinklus, leidžiančius pasaulio žmonėms nuspręsti, koks turi būti pasaulis.

Spalio 15-osios vinis turėtų būti ne vien žmonių mobilizacija ir kažkokių renginių organizavimas vienu metu, bet ir supratimas, kad visas pasaulis veikia kartu, todėl pradedame kurti visus mus vienijantį tinklą, leidžiantį mums visiems kartu spręsti, nes tai vienintelis įmanomas būdas padaryti pasaulį tokį, koks jis turi būti. Mes suprantame, kad jėgos yra globalios, kad gyvename globalizuotame pasaulyje, todėl mūsų sprendimas taip pat turėtų būti globalus.

* Turinys

- Už valdžios atidavimą žmonėms. Už tiesioginę demokratiją lokaliu ir globaliu mastu.
- Prieš tuos, kurie sprendžia už mus.

Galvojant apie tokio judėjimo turinį, idėjas, tiesiančias kelią į pasaulinį pokytį, pirmi dalykai, šaunantys į galvą, yra bendri visų kitų mobilizacijų, aktivistų grupių bei asamblėjų metu iškeliami klausimai: aplinka (jokios atominės energijos, aplinkos išsaugojimas, …), bankai (rinkos kontrolė, geros sąlygos mokesčių mokėtojams, …), švietimas (nemokamas ir viešas išsilavinimas, …), socialinė apsauga, migracija, karai… tačiau šie klausimai priklauso nuo kiekvienos šalies konteksto ir jos problemų, prioritetai kiekvienoje šalyje vis kitokie, tai kaip gi galime išrinkti vieną ar dvi iš šių idėjų kaip pagrindinį šios globalios mobilizacijos dėmesio centrą? Turbūt aplinkosauga būtų pagrindinis prioritetas Europoje, o karo ir maisto temos dominuotų Afrikoje. Sunku išrinkti pasaulinius prioritetus.

Taigi, nusprendėme pakeisti mąstymą. Turime gilintis į problemų šaknis, į dalykus, sukeliančius šias problemas, visam pasauliui bendras šaknis. Ir pagrindinis dalykas, besislepiantis po visomis kitomis problemomis yra tas, kad mes, pasaulio žmonės, patys nepriimame sprendimų keisti pasaulį. Jei galėtume, dauguma problemų išnyktų. Tai pagrindinė idėja, leidusi žmonėms mobilizuotis Egipte, Tunisijoje, Ispanijoje, Graikijoje, Islandijoje, Izraelyje, JAV… Mes patys norime spręsti, kokios bus mūsų šalys, o ne diktatoriai, rinkos ar valdžia, kurie dažnai nepaiso žmonių norų. Ir tik atgavę valdžią galėsime ieškoti konkrečių problemų sprendimo būdų, kurie tikriausiai skirsis visose šalyse. Ši labai paprasta, bet itin stipri idėja leido išskirti dvi pagrindines Spalio 15-osios idėjas:

- už valdžios atidavimą žmonėms. Už tiesioginę demokratiją lokaliu ir globaliu mastu.
- prieš tuos, kurie sprendžia už mus.

Konkrečiau:
* Finansinė jėga – bankai, pasaulinės finansinės institucijos (Tarptautinis valiutos fondas, Pasaulio bankas, Pasaulio prekybos organizacija, Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija), reitingavimo agentūros, transnacionalai, mokesčių mokėtojų prieglobsčiai…
* Politinė jėga – nuo žmonių atsiskyrusi valdančioji klasė.
* Karinė jėga – armijos, NATO.
* Žiniasklaidos jėga – didžiosios masinės žiniasklaidos priemonės, interneto cenzūrą reguliuojantys organai.

Visas pasaulis jaučia šias dvi idėjas kaip savo, tuo pat metu ir kaip visuotinį pasaulinių problemų sprendimą.

Kitame etape kiekviena šalis gali kurti turinį pagal savo požiūrį. Taigi mobilizuojamės ir priimame ne tik lokalų, bet ir globalų sprendimą.

* Planas Spalio 15-ajai

Iškėlę Spalio 15-osios idėjas, galime jomis remtis organizuodami šiai dienai skirtus renginius, t.y. demonstracijas vietose, simbolizuojančiose už mus sprendžiančios valdžios galią, ar veiksmus prieš bet kokią tokią jėgą…

Sujungiant pirmąjį tikslą su Spalio 15-osios apibrėžimu, svarbu nepamiršti, kad Spalio 15-oji – tai ne tik demonstracijų diena, bet ir pasaulinio organizuotumo pradžia, kad galėtume patys realiu ir efektyviu būdu nuspręsti, kokį pasaulį norime matyti. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui Italijoje, Graikijoje ar Izraelyje, tai jau pradeda vykti, tačiau tai turi įvykti visose pasaulio šalyse, tuo pat metu peržengti šalių ribas ir vykti globaliai. Turėtume sekti, kas vyksta tose šalyse, ir išėję į gatves organizuoti asamblėjas ir kalbėtis vieni su kitais, ir spręsti, kaip visa tai pasiekti. Kurkime judėjimus, kuriuose girdimas visų piliečių balsas. Susėskime, kalbėkime ir nuspręskime, kokiame pasaulyje norime gyventi, ir kaip galėtume tai pasiekti.

Iš anglų kalbos vertė Tadas Maslauskas (šaltinis)

 

bei kai kurios nuorodos:
Occupy Wall Street: FAQ Nathan Schneider September 29, 2011  

http://www.thenation.com/article/163719/occupy-wall-street-faq

Žinios  Global revoliution  "gyvai"

http://www.livestream.com/globalrevolution

Organizacinis metraštis

http://occupywallst.org/

Video naujienos

http://occupystream.com/

Komentarų: 1

  1. pamastymai

    ypač patiko antras komentaras – solidumo jūsų portalui tokių blevizgų kopijavimas neprideda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).