Per demonstraciją prieš bankų galią suimta šimtai žmonių

Spa 4, 2011 by

www.ekonomika.lt Policija šeštadienį Niujorke ant Bruklino tilto išvaikė demonstraciją prieš didėjantį skurdą ir bankų galią. Dėl „viešosios tvarkos pažeidimų“ suimta daugiau kaip 700 žmonių, praneša agentūra AFP. Pasak policijos atstovo, tokios priemonės imtasi dėl to, kad buvo trikdomas eismas. Bruklino tiltas yra vienas Niujorko simbolių. Demonstrantų eitynės, kuriose dalyvavo 1 tūkst. 500 žmonių, buvo dalis protesto akcijos „Užimkite Volstritą“ („Occupy Wall Street“), kuria aktyvistai jau dvi savaites protestuoja prieš finansų ir ekonominės krizės padarinius bei didėjančią prarają tarp skurdo ir turto JAV.

Video medžiaga:

Vicious NYC Cops Arrest Peaceful OCCUPY WALL ST Protesters

 

http://www.versijos.com/2011/09/29/volstrito-okupantu-protestai-pamazu-plinta-po-amerika/

Nedidelės demonstrantų grupės stambiuose Amerikos miestuose pradėjo savas “Volstrito okupacijas”, o organizatoriai planuoja plėsti akciją dar daugiau miestų visoje JAV teritorijoje.

Žmonės nutarė okupuoti Volstritą iki to laiko, kol nebus kažko imtasi prieš korporacijų godumą ir jų nedemokratišką įtaką Amerikos vyriausybei. Protestuotojai nuo šeštadienio įsirengė stovyklą Niujorke, už kvartalo nuo Federalinio rezervo būstinės. “Mus vienija tai, kad visi mes – 99% amerikiečių, nebegalime daugiau pakęsti likusio 1% godumo ir korupcijos”. – sakoma protestuotojų internetinėje svetainėje.

Nuo 80 iki 100 demonstrantų buvo areštuota per pirmą stambų mėginimą nuslopinti nuo to laiko, kai prasidėjo protestai. Policija apkaltino demonstrantus gatvės judėjimo blokavimu ir priešinimusi areštams.

Video medžiagoje iš įvykių vietos matosi, kaip policija apsupa protestuotojus oranžiniu užtveriamuoju tinklu ir panaudoja ašarines dujas be kokių nors provokacijų iš demonstrantų pusės. Kitus demonstracijos dalyvius tampo gatve. Dar viena dalyvė papasakojo, kad ją areštavo už bandymą nufilmuoti, kas vyksta ir išlaikė policijos furgone apie 2 valandas.

Nedidelė grupė demonstrantų pražygiavo Los Andželo gatvėmis šeštadienį, kad pademonstruotų savo palaikymą Niujorko akcijos dalyviams. “Korporatyviniai interesai, panašu, kontroliuoja abi partijas”, – sako vienas iš protestuojančių. – Paprasto žmogaus balso niekas negirdi”.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Komentatoriams: pažymėkite varnelę, norėdami gauti sekančius šio įrašo komentarus el.paštu.
(Nekomentuojate? Galite užsisakyti komentarus el.paštu čia).